Az Egyesült Királyság, Norvégia és Hollandia is azt javasolta az állampolgárainak, hogy hagyják el Ukrajnát
Több ország arra figyelmeztetett, hogy nem áll módjukban szervezetten kimenekíteni az állampolgáraikat egy orosz támadás esetén.
Több ország arra figyelmeztetett, hogy nem áll módjukban szervezetten kimenekíteni az állampolgáraikat egy orosz támadás esetén.
A nyolc F-16-os vadászgép és a repülőrajt kiszolgáló mintegy 150 katona pénteken érkezett meg az országba.
Hadműveleti szempontból minden kész egy nagyszabású orosz hadművelethez Ukrajnában - vélte pénteken a norvég katonai hírszerzés vezetője, aki szerint a döntés már csak a Kremltől függ.
Az orosz elnök szét akarja zilálni az észak-atlanti szövetségesi kapcsolatrendszert, ezért hamis illúziókba ringatja azokat, akik ezeket elhiszik neki - mondta Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök.
Megkezdődött az orosz és a belarusz hadsereg közös hadgyakorlata az ukrán határtól nem messze. Közben Ukrajnában is zajlik a felkészülés, bár jóval kisebb méretekben. Nyugati vezetők szerint az orosz–belarusz hadgyakorlat erőszakos fenyegetőzés.
A brit miniszterelnök a NATO főtitkárával találkozott Londonban, míg a brit és orosz külügyminiszter Moszkvában egyeztetett.
A britek megkétszereznék az Észtországban állomásozó csapataik számát, illetve harci repülőgépeket telepítenének Dél-Európába.
A külügyminiszter a Euronewsnak számolt be arról, hogy a magyar hadsereg elegendő az ukrán-orosz konfliktus idején is.
A bankok kibertámadás-szimulációt futtatnak le, amivel felmérik, mennyire képesek visszaverni egy ilyen támadást.
A román védelmi tárca azt közölte, hogy nemsokára a csapatok többi része is megérkezik az országba.
Azt, hogy az orosz haderő összességében többszörösen felülmúlja az ukránt, eddig is tudni lehetett, viszont az alábbi táblázat igen szemléletesen illusztrálja is ezt.
Egyes vélemények szerint egy aranyalapú, párhuzamos világgazdaságból futná neki Ukrajna lerohanására.
Nagy-Britannia a közeljövőben 350 katonát vezényel Lengyelországba – jelentette be hétfőn Ben Wallace brit védelmi miniszter.
Az egyeztetés után közös sajtótájékoztatót tart a francia és az orosz államfő.
Ukrajna külföldi partnereitől eddig már több mint ezer tonna védelmi fegyvert és katonai felszerelést kapott, ennek értéke meghaladja a másfél milliárd dollárt.
A jelen időszak azt igazolta, hogy ha az európaiak nem beszélnek, akkor mások beszélnek helyettük, és a problémák nem oldódnak meg – hangsúlyozta a francia államfő, aki moszkvai útja előtt a Journal du Dimanche-nak nyilatkozott.
A német gazdasági miniszter szerint ha Oroszország megtámadná Ukrajnát, a szankciók érinthetik a gázszállítást is.
A francia államfő hétfőn Oroszországban Vlagyimir Putyinnal fog tárgyalni.
Németország kevésbé üt meg harcias hangot az orosz–ukrán konfliktusban, mint az USA és sok NATO-tagország. Az ok a politikai közelmúltban és a történelemben, no meg a gazdasági érdekekben gyökerezik.
A francia elnök közvetíteni igyekszik a felek között.